XII edycja Akcji Promującej Honorowe Krwiodawstwo zakończona.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

7 kwietnia 2017 r. w Centrum Zdrowia Bioclinic przy ul. Szkolnej 1 w Kraśniku odbyło się podsumowanie XVI Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu i XII Akcji Promującej Honorowe Krwiodawstwo. Organizatorem akcji było Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie Oddział Kraśnik.

Akcja miała na celu uwrażliwienie młodzieży na ideę niesienia bezinteresownej pomocy innym oraz pomoc oddziałom ratunkowym w gromadzeniu tak bezcennej krwi. W dniach od 01.09.2016 r. do 31.03.2017 r. wszyscy pełnoletni uczniowie szkół powiatu kraśnickiego mogli uczestniczyć w tej akcji.

Nasza szkoła w tegorocznej edycji została wyróżniona i znalazła się w generalnej klasyfikacji poza podium z ilością – 17 550 ml oddanej krwi. Udział wzięło 39 uczniów na 299 pełnoletnich uczących się we wszystkich typach szkół ZS nr 3 w Kraśniku.

Uczniowie, którzy najwięcej oddali krwi:

1. Opoka Izabela 2 x 450 ml

2. Kamiński Przemysław 2 x 450 ml

3. Smoczyński Karol 2 x 450 ml

4. Laskowski Dawid 2 x 450 ml

5. Wojtaszek Karol 2 x 450 ml

6. Muca Klaudia 2 x 450 ml

7. Wdowiak Wojciech 2 x 450 ml

Pozostali uczniowie oddali po 450 ml krwi.

Oprócz nagród dla szkół za zajęte miejsca w generalnej klasyfikacji , były również nagrody indywidualne dla tych honorowych krwiodawców, którzy oddali krew minimum trzy razy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w akcję przyświecającą tak szczytnemu celowi jak niesienie bezinteresownej pomocy i mamy nadzieję, że idea honorowego krwiodawstwa towarzyszyć im będzie w przyszłości.

Opracowanie: Jerzy Dzikowski