KANGUR 2017

Dnia 16.03.2017 roku odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny", który jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach: ŻACZEK, MALUCH, BENIAMIN, KADET, JUNIOR i STUDENT.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów z naszej szkoły, którzy zmagali się z zadaniami matematycznymi w kategoriach: KADET, JUNIOR i STUDENT.

W tym roku każdy uczestnik otrzymał układankę-breloczek Magiczny sześcian! :)

Na stronie www.kangur-mat.pl/zadania.php znajdziecie przykładowe "zadania kangurowe". Spróbujcie je rozwiązać i dołączcie do nas za rok !!!!!

Organizatorami konkursu na terenie naszej szkoły były p. Maria Miśkiewicz i p. Marta Dyjach.

Opracowanie: Maria Miśkiewicz, zdjęcia: Anna Wybraniec