DŁUGO CZEKALIŚMY - TO JEST TO! WŁAŚNIE TO!‼

W dniu 14.03.2017r. reprezentacja siatkarska Zespołu Szkół nr 3 zawitała na obiekty sportowe Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Był to finałowy dzień, zmagań wszystkich drużyn, które awansowały ze swojego rejonu. W ścisłych finałach, kraśniczanom przyszło walczyć o medal w grupie B, razem z drużynami z Lublina i Chełma.

Już w pierwszym meczu uczniowie naszej szkoły wykazali się lepszą dyspozycją, pokonując ZSE i III LO Chełm (25:15, 29:27). Morale drużyny się podniosło i w kolejnym meczu, pomimo kilku drobnych urazów i długiej jeździe busem - nie ulegli presji drużynie V LO z Lublina, zwyciężając ostatecznie w tie breaku (15:25,25:22,15:9 ). W Tym samym czasie, na równoległym boisku, w grupie A - drużyna z Międzyrzeca Podlaskiego rozprawiła się gładko z siatkarzami z Hrubieszowa i Ryk.

Po przerwie rozpoczął się wielki finał. ZS 3 Kraśnik – LO Międzyrzec Podlaski. Obydwie drużyny dały z siebie wszystko. Po pierwszym przegranym secie, kraśniczanie zaczęli odrabiać straty, wybijając przeciwnika z rytmu. Ostatecznie po wspaniałej walce nasi uczniowie ulegli w tie-breaku (15:25, 25:22, 6:15).

Cała siatkarska drużyna nie kryła radości z wywalczonego srebrnego medalu. Jest to niewątpliwie największy sukces szkolnej drużyny siatkarskiej Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku od 15 lat. Szczebel finału wojewódzkiego jest tym bardziej cenny, iż w całym województwie znajduje się ponad 200 szkół, czynnie biorących udział w eliminacjach po to najcenniejsze trofeum.

Nagrodą dodatkową wyróżniony został Łukasz Chałupczak (przyjęcie) za całokształt skuteczności w drodze po medal. Brawa dla naszych! Brawa dla niezawodnego w tym roku szklonym trenera męskiej drużyny Zespołu Szkół nr 3 – Pana Kacpra Gołofita oraz brawa dla wszystkich, którzy przyczynili się naszej drużynie do możliwości walki o to najwyższe podium.

SKŁAD REPREZENTACJI:

Chałupczak Łukasz 3hT (przyjęcie)

Gałęzowski Kamil 3hT (środek)

Gładkowski Jakub 4cT (przyjęcie)

Kozłowski Mateusz 4bT (atak)

Puzio Dawid 3h (libero)

Mularczyk Bartosz 3hT (atak)

Sobieszczański Karol 3aT (atak)

Siebielec Adrian 3hT (przyjęcie)

Myszka Aleksander 1dT (rozgrywający)

Rajzyngier Przemysław 3e SMS (środek)

Opracowanie i zdjęcia: Kacper Gołofit