14 MARCA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY π

Chcąc uczcić Święto liczby π, nauczycielki matematyki p. Marta Dyjach i p. Maria Miśkiewicz zorganizowały konkurs pt. „Tajemnicza liczba π”.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej np.: plakatu, grafiki, rzeźby, fotografii, napisanie wiersza lub opowiadania zawierającego poszczególne cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby π.

W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczniów naszej szkoły. Zwycięzcami zostali: Damian Dwornikiewicz, Jakub Maj i Michał Chodara, uczniowie klasy 1 bT, którzy pobawili się w konstruktorów i majsterkowiczów i stworzyli piękną, drewnianą figurkę liczby π.

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie to: Dawid Ochal, Eryk Ochal – kl. 2 aG, Weronika Pietrzyk – kl.2 c LO, Magdalena Świąder, Karol Zdyb, Michał Surma, Filip Sic – kl. 1 iT.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, które wręczył p. wicedyrektor Henryk Cybulak.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Opracowanie i zdjęcia: Maria Miśkiewicz