W zdrowym ciele zdrowy duch

Jak powszechnie wiadomo, sport to zdrowie – wartość nie do przecenienia. Jednym ze sposobów, aby móc się nim cieszyć, jest uprawianie sportu, szczególnie atrakcyjne, gdy można przy tym dobrze się bawić.

Przekonać się o tym mogli uczniowie klas pierwszych i gimnazjum z naszej szkoły, biorąc udział w zorganizowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego Dniu Sportu. Do rywalizacji 10-osobowych drużyn reprezentujących poszczególne klasy doszło we wtorek 7 marca br. w szkolnej hali. Uroczystość otworzyła dyrektor Aneta Jabłońska-Ośka, poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Kacper Gołofit, zaś nad przyznawaniem punktów i prawidłowym przebiegiem współzawodnictwa czuwali wuefiści: Wioletta Winnicka, Katarzyna Ufniarz, Damian Jakóbczyk, Piotr Kozłowski, Rafał Tarnowski, Jerzy Dzikowski i Zbigniew Biały. Uczniowie musieli zmagać się z wieloma sportowymi wyzwaniami, dowodząc w ten sposób swojej sprawności, zręczności i szybkości oraz – co nie mniej ważne – umiejętności współpracy w drużynie. Za poszczególne konkurencje przyznawane były punkty, które po zsumowaniu pozwoliły wyłonić zwycięzcę - okazała się nim klasa I d technikum. Drugie i trzecie miejsce odpowiednio zajęły I e SMS i I c ZSZ. Impreza zakończyła się meczem piłki nożnej nauczyciele vs. uczniowie, w którym 4:1 zwyciężyła młodzież.

Opracowanie i zdjęcia: Magdalena Kołazińska-Bieleń