Youth Exchanges

Od 21 do 28 lutego 2017 roku uczniowie naszej szkoły: Albert Skowron, Patryk Bryczek, Marcin Ładziak, Krystian Michalczyk, Mateusz Szumny i Damian Tracz uczestniczyli w projekcie On the Road to Tolerance- Variety of Identities In DiversifiACTION zorganizowanym przez Akademickie Centrum Informacji i Edukacji Europejskiej oraz Erasmus+.

W Zakopanem, u podnóża Tatr, wspólnie z młodymi ludźmi z Hiszpanii, Włoch i Rumunii uczniowie poznawali kulturę, tradycje i zwyczaje panujące w krajach, z których pochodzili uczestnicy projektu. Nasi uczniowie zaprezentowali polską historię, piękno naszego kraju i swoją szkołę.

W czasie warsztatów, prezentacji i rozmów omawiali pojęcie tolerancji i jej roli w codziennym życiu. Zajęcia pozwoliły na przełamanie barier kulturowych, językowych i uświadomienie sobie istnienia narodowych stereotypów i ich weryfikację. Warsztaty obejmowały także kontakty z miejscową ludnością, wśród której przeprowadzono ankietę o tolerancji oraz grę miejską odkrywającą tajemnice i uroki Zakopanego.

Podpisy do zdjęć:

1) Międzynarodowa grupa odkrywająca Zakopane