Uczymy się nowych umiejętności! AGROTURYSTYKA!

W dniach 01.03.2017 r. i 03.03.2017 r. uczniowie technikum klas II – IV w zawodzie technikum hotelarstwa uczestniczyli w szkoleniu nadającym uprawnienia do prowadzenia gospodarstw agroturystycznych. Szkolenie prowadzili doradca Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Kraśniku Pani H. Zięba oraz doradca Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli Pani M. Seroka.

Uczniowie poznali specyfikę wiejskiej bazy noclegowej, prawno – finansowe uwarunkowania oraz źródła i możliwości finansowania własnej działalności agroturystycznej. Rozmawiali o żywieniu turystów w gospodarstwach agroturystycznych, zagospodarowaniu ogródków przydomowych, a także o tworzeniu pomysłu na produkt agroturystyczny. Kilka godzin szkolenia pozwoliło skonfrontować poznaną wiedzę teoretyczną związaną z funkcjonowaniem profesjonalnego hotelarstwa w Polsce z organizowaniem i działalnością gospodarstw agroturystycznych.

Czeka nas jeszcze wyjazd studyjny do przykładowych gospodarstw agroturystycznych naszej „Małej Ojczyzny”. Mamy nadzieje podpatrzeć jak funkcjonują takie gospodarstwa i jak wielkie jest nimi zainteresowanie. Może to pomysł na przyszłość? Zdjęcia to dowód naszej pracy.

Opracowanie i zdjęcia: Bernarda Jarzyna