Krótka historia o żądzy pieniądza.

W czwartek 16 stycznia br. gościliśmy w naszej szkole aktorów z białostockiego Teatru Młodego Pokolenia, którzy zaprezentowali uczniom gimnazjum „Skąpca” - jedną ze sztuk Moliera.

Opowieść o człowieku owładniętym pragnieniem pomnażania pieniędzy dla samego ich posiadania, dla którego okazują się one sensem życia, młodzież obejrzała w ciszy i skupieniu, choć nie brakowało sytuacji, gdy widzowie wybuchali śmiechem.

W klimat XVII-wiecznej rzeczywistości wprowadzały charakterystyczne stroje i maski, a trójka utalentowanych aktorów znakomicie przystosowała dosyć trudny tekst sztuki dla współczesnej i młodej publiczności. Nasi uczniowie bardzo pozytywnie odebrali grę młodych artystów i nagrodzili ich gorącymi brawami.

Opracowanie i zdjęcia: Magdalena Kołazińska-Bieleń