Konferencja podsumowująca projekt CONNECT „Virtual Mobility Handbook”

W dniach 7-10 lutego 2017r. dwóch nauczycieli naszej szkoły, p. Krzysztof Ślusarz i p. Kacper Gołofit uczestniczyło w podsumowaniu projektu CONNECT „Virtual Mobility Handbook", skierowanego do długotrwale bezrobotnych młodych ludzi.

Poprzez aplikację na smatrfony bezrobotni mają być aktywizowani do powrotu na rynek pracy. Uczniom naszej szkoły udało się wskazać „luki” w prezentowanym oprogramowaniu - na podstawie tych sugestii i wskazań programiści z firmy „Regenerus” dokonali poprawek w sofcie.

Gospodarze zaplanowali dla nas również czas na zwiedzanie Liverpoolu. Miasto przywitało nas słoneczną pogodą i wyższymi niż u nas temperaturami. Ciekawostką jest fakt, że chociaż Liverpool pod względem liczby mieszkańców i powierzchni zbliżony jest do Lublina to posiada aż dwie drużyny Premier League: FC Liverpool i Everton.

Projekt został zrealizowany w kooperacji firm i instytucji z Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Rumunii, Szkocji i Polski. My reprezentowaliśmy barwy Polski i byliśmy odpowiedzialni za testy aplikacji. Młodzież z powierzonego zadania wywiązała się doskonale. Obecnie nasi uczniowie podsumują swoją pracę podczas 8 dniowego pobytu w Zakopanem. W Willi Józef na Harendzie będą integrować się z rówieśnikami z Włoch, Hiszpanii i Rumunii.

Nie jest to pierwszy projekt, realizowany ze środków programu Erasmus+ w naszej szkole i miejmy nadzieję, że nie ostatni. Czekamy z niecierpliwością na następne inicjatywy, o które w chwili obecnej aplikujemy.

Opracowanie i zdjęcia: Krzysztof Ślusarz