Nietypowe zajęcia języka rosyjskiego

W piątek 10.02.2017 r. uczniowie klas 3 c LO, 2 c LO, 3 e SMS LO, 4 a T, 3 h T, 3 d ZSZ uczestniczyli w nietypowych zajęciach języka rosyjskiego.

Wysłuchali interesujące wykłady połączone z prezentacją multimedialną na tematy - "Rosyjskie święta", "Wenecja Północy, czyli niezwykły urok Sankt-Petersburga. Wygłosiły je Panie - Natalia Sulikowska i Monika Sadowska - doktorantki Instytutu Filologii Słowiańskiej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie. W ten sposób słuchacze zgłębili swoją wiedzę o kulturze rosyjskiej i odbyli wirtualną wycieczkę po drugiej byłej stolicy Federacji Rosyjskiej.

Organizatorem spotkania w szkole była Pani Joanna Ambrożkiewicz we współpracy z koordynatorem KUL- u Panią dr Małgorzatą Wideł - Ignaszczak.

Zdjęcia podczas wykładów wykonała Pani Iwona Zielińska.

Opracowanie: Joanna Ambrożkiewicz