W niebo głosy.

"W niebo głosy" to tytuł przedstawienia opartego na opowiadaniu Marii Dąbrowskiej pt.: „Boże Narodzenie”. Grupa uczniów z klas I c LO, I b LO, I e SMS, I a T, II c LO, III c Z, IV c T, IV i T pod opieką p. Lilli Kowalskiej postarała się w montażu słowno-muzycznym wprowadzić nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Pamiętnik Dziadka (Kamil Spryszak IV i T) czytany przez wnuczęta, przeplatany był śpiewaniem kolęd przez "chórek", któremu przygrywali "Bracia Szyfer" (Damian IV c T i Grzegorz III c Z). Przedstawienie zakończył Wnuczek (Krystian Żarnoch IV i T) z opłatkiem w dłoni, cytując Cypriana Kamila Norwida –

„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,

Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,

Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku całej społeczności szkolnej złożyła Dyrektor szkoły Pani Aneta Jabłońska-Ośka.

Mamy nadzieję, że to przedświąteczne przedstawienie podobało się widzom ;)

Opracowanie: Lilla Kowalska, zdjęcia: Anna Wybraniec