Hotelarze na stażach zagranicznych

W dniach 15.11 – 28.11. 2016 r. aż 34 uczniów klas II – IV technikum w zawodzie technikum hotelarstwa uczestniczyło w stażu zawodowym w czterogwiazdkowym hotelu Poseidon Palace w Leptokarii w Grecji.

W czasie 10 dniowego pobytu w hotelu, uczniowie poznali zasady funkcjonowania obiektu oraz czynności zawodowe na różnych stanowiskach pracy. Uczestniczyli w pracach porządkowych, w organizacji bankietu, w czynnościach przygotowawczych na kuchni, a także w obsłudze gości na restauracji hotelowej. Poznali także zasady działania recepcji, przygotowywania posiłków oraz uczyli się parzenia bogatej oferty kawy. Pracy towarzyszyła przyjazna i ciepła atmosfera adekwatna do klimatu Grecji. Na każdym kroku uczestnicy spotkali życzliwych i serdecznych ludzi.

Uczniowie i opiekunowie skorzystali również z bogatej oferty spędzania czasu wolnego, wycieczki turystyczne, gry, zabawy, konkursy i animacje. Odbyty przez uczniów staż dał możliwość poszerzenia swoich umiejętności zawodowych i zderzenia teorii z praktyką.

To był piękny czas nauki, pracy, zabawy i relacji towarzyskich.

Opracowanie: B. Jarzyna, zdjęcia: Dariusz Młynarski