Certyfikaty dla uczniów kl. II d T

26 listopada uczniowie kl. II d T przystąpili do egzaminu w celu zdobycia certyfikatu z umiejętności pisania komputerowych programów CNC.

Od 5 listopada w każdą sobotę i niedzielę chłopcy wraz z opiekunami Robertem Drumlakiem i Lechem Lejwodą jeździli do Chełma na kurs zorganizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową.

Kurs w zakresie komputerowego wspomagania CAM3 – trzy osiowej obrabiarki frezerskiej CNC w środowisku programu NX zakończył się egzaminem i uzyskaniem certyfikatów wystawionych przez firmę SIEMENS. Młodzi „programiści” obrabiarek CNC podeszli do zadania bardzo poważnie i profesjonalnie, mimo, że trzeba było wstawać o piątej rano – zajęcia od ósmej do osiemnastej na uczelni.

Mimo zmęczenia i paskudnej pogody humory wszystkim dopisywały.