Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Już po raz XVII odbywa się wielka zbiórka monet w ramach akcji Góra Grosza. Jak co roku nasza szkoła również bierze w niej udział. Akcja trwa od dzisiaj tj.29 listopada do piątku 9 grudnia.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Przyłączcie się więc do naszej akcji i zapełniajcie skarbonki, które dzisiaj otrzymaliście.

Usypmy razem WIELKĄ GÓRĘ GROSZA :)

Koordynatorami akcji na terenie szkoły są klasy 1e SMS-LO i I i T wraz z opiekunami p. Marią Miśkiewicz i p. Agnieszką Zdyb.