O godz. 9.00 w środę - 26.10.2016r. w hali sportowej ZS Nr 3 w Kraśniku gwizdek sędziego rozpoczął XIV Powiatowy Turniej Klas Pierwszych Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej. Rywalizacja toczyła się w dwóch trzyzespołowych grupach.

Wyniki i tabela grupy "A":

• ZS Nr 3 Kraśnik - ZS Nr 1 Kraśnik 5 : 1 (2 : 1)

• ZS Nr 3 Kraśnik - ZS Nr 3' Kraśnik 3 : 2 (2 : 1)

• ZS Nr 1 Kraśnik - ZS Nr 3' Kraśnik 1 : 0 (0 : 0)

Miejsce                 Szkoła                        Punkty                 Bramki               Opiekun

I                  ZS Nr 3 Kraśnik                 6 : 0                     8 : 3            Sławomir Żaba

II                 ZS Nr 1 Kraśnik                 3 : 3                     2 : 5             Robert Bańka

III                ZS Nr 3' Kraśnik                 0 : 6                     2 : 4             Kacper Gołofit

Wyniki i tabela grupy "B ":

• ZS Nr 2 Kraśnik - Gimnazjum ZS Nr 3 2 : 0 (0 : 0)

• ZS Nr 2 Kraśnik - ZS Annopol 2 : 1 (2 : 1)

• ZS Annopol - Gimnazjum ZS Nr 3 3 : 3 (2 : 1)

Miejsce                 Szkoła                      Punkty              Bramki                  Opiekun

I                 ZS Nr 2 Kraśnik                  6 : 0                  4 : 1                   Andrzej Wic

II                ZS Annopol                        1 : 4                  5 : 4                Zbigniew Siewierski

III              Gimnazjum ZS Nr 3             1 : 4                  5 : 3                    Piotr Kozłowski

W meczu o miejsca V-VI Gimnazjum ZS Nr 3 pokonało zespół ZS Nr 3' Kraśnik 3 : 0 (3 : 0). Mecz o III miejsce był bardzo wyrównany i zakończył się zwycięstwem ZS z Annopola nad ZS Nr 1 w Kraśniku dopiero w rzutach karnych 3 : 2 - w zasadniczym czasie gry padł remis 0 : 0. W finale ZS Nr 3 Kraśnik zwyciężył ZS Nr 2 Kraśnik   4 : 1 (2 : 0).

Końcowa tabela turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce - ZS Nr 3 Kraśnik

II - ZS Nr 2 Kraśnik

III - ZS Annopol

IV - ZS Nr 1 Kraśnik

V - Gimnazjum ZS Nr 3 Kraśnik

VI - ZS Nr 3' Kraśnik

Oprócz nagród zespołowych przyznane były także indywidualne wyróżnienia. Królem strzelców turnieju został Ernest Skrzyński z dorobkiem 7 bramek (ZS Nr 3 Kraśnik), najlepszy piłkarz to Piotrowski Paweł ( ZS Annopol ), a najlepszy bramkarz - Chyłek Kamil - ( ZS Nr 1 Kraśnik). Skład sędziowski zawodów to uczniowie piłkarskich klas sportowych naszego liceum: Dawid Wnuk, Dominik Łach i Kacper Ryczek- boisko; Justyna Grot, Olga Jabłońska, Dominika Kaczanowska - stolik sędziowski. Justynie Grot zawdzięczamy także relację foto z zawodów. Zegar wynikowy i nagłośnienie hali przygotował Damian Grzymek. Dyplomy dla wszystkich drużyn, puchary dla trzech najlepszych szkół oraz statuetki i dyplomy dla indywidualnie wyróżnionych zawodników ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku wręczali: Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku mgr Aneta Jabłońska - Ośka oraz Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku mgr inż. Dariusz Głuchowski.

Opracowanie: Sławomir Żaba