Współpraca Zespołu Szkół nr 3 z PIP w Lublinie

Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku od kilku lat skutecznie współpracuje z Państwową Inspekcją Pracy w Lublinie.

W piątek 07.10.2016 r. nauczyciele przedmiotów zawodowych: Bernarda Jarzyna, Robert Drumlak i Lech Lejwoda uczestniczyli w podsumowaniu programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”, organizowanego w roku szkolnym 2015/16 przez PIP Lublin.

Celem programu jest wzrost świadomości zagrożeń wypadkowych w środowisku pracy wśród młodzieży oraz skuteczna ich prewencja. Program zakładał prowadzenia zajęć z uczniami zajęć w tematyce prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Wymienieni nauczyciele, otrzymali jako dowód uczestnictwa w programie stosowne świadectwa.

To nie koniec obopólnej współpracy:

- 18.10.2016 r. uczniowie klas maturalnych odbędą spotkanie z inspektorami PIP w tematyce prawa pracy,

- Zespół Szkół nr 3 zgłasza się do konkursu PIP „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Jako szkoła zawodowa, z tak bogatą ofertą zawodów, jesteśmy wdzięczni Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie za pomoc w zapoznaniu uczniów z prawem pracy, przepisami bhp w pracy oraz praktyczne wskazówki dla młodych, którzy zasilą szeregi przyszłych pracowników różnych zakładów pracy. Jak widać PIP to nie tylko postrach zakładów, czy firma kontrolująca, to również uczestnik procesu dydaktyczno-wychowawczego w szkołach.

Więcej informacji: www.lublin.pip.gov.pl

Opracowanie: Bernarda Jarzyna, zdjęcia: PIP Lublin