Informatycy z Trójki na stażu zawodowym w Grecji

32 uczniów Technikum nr 3 o specjalności technik informatyk odbywa  w  Grecji staż zawodowy  w ramach projektu „Rozwój przyszłych Programistów na europejskim rynku pracy”. Uczniowie naszej szkoły doskonalą swoje umiejętności w zakresie nowoczesnych technologii programowania, grafiki komputerowej, administrowania sieciami, tworzenia baz danych, zarządzania, modernizacji i moderowania stron internetowych, a także w zakresie instalacji i konfiguracji urządzeń peryferyjnych.

Oprócz zajęć sensu stricte informatycznych jest czas na poznawanie kultury i zwyczajów Greków, wycieczki krajoznawcze i odpoczynek na piaszczystej plaży Morza Egejskiego. Riwiera Olimpijska  zachwyca przyrodą i słoneczną pogodą.