Dzień Otwarty Politechniki Lubelskiej

W piątek 11 marca odbył się Dzień Otwarty Politechniki Lubelskiej.

Wydarzenie, zlokalizowane po raz pierwszy w Centrum Innowacji i zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej, przyciągnęło zarówno zorganizowane grupy szkolne, jak i osoby indywidualne, zainteresowane studiami na uczelni technicznej. Jak przystało na innowacyjne centrum, gości witała nowoczesna tablica interaktywna z programem Dnia Otwartego. W imprezie uczestniczyli również uczniowie Technikum nr 3 w Kraśniku, szkoły, która od dawna współpracuje z uczelnią w Lublinie. Technikum reprezentowali uczniowie klasy IV a, IV c, IV i i III b pod opieką nauczycieli: Teresy Toporowskiej, Lidii Turkowskiej, Małgorzaty Kwiatkowskiej, Agnieszki Zdyb i Anny Wybraniec.

We wnętrzu najnowocześniejszego budynku Politechniki młodzi ludzie mogli nie tylko zapoznać się z ofertą edukacyjną, ale również poczuć przedsmak studiowania, uczestnicząc w pokazowych laboratoriach i wykładach poszczególnych wydziałów. Dodatkowo każdy uczestnik mógł zajrzeć do specjalnie przygotowanych stref, m.in.: strefy dziewczyn, design thinking czy przedsiębiorczości.

Jednak tym, co najbardziej przekonywało uczniów, była możliwość spotkania młodych ludzi, którzy już podjęli decyzję o studiowaniu na Politechnice Lubelskiej i stanowią jej najlepszą wizytówkę. Studenci, zasilający szeregi kreatywnych i innowacyjnych kół naukowych, Studenckiej Telewizji Pollub TV, Zespołu Pieśni i Tańca czy też Studenckiej Agencji Fotograficznej pokazywali, że czas spędzony na Politechnice mija nie tylko na nauce i zabawie, ale też na rozbudzaniu życiowych pasji.

Opracowanie: Agnieszka Zdyb, zdjęcia: Anna Wybraniec