Naucz się pomagać

17 listopada młodzież naszej szkoły z klas trzecich  i czwartch wzięła udział w II edycji kampanii społecznej „Naucz się pomagać” – instruktażu w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzącymi byli Ratownicy Medyczni z SP ZOZ w Kraśniku.

Celem zajęć było przypomnienie wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego, głównie jeśli chodzi o umiejętne przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osób bez funkcji życiowych, jak również z funkcjami życiowymi (ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej) oraz w innych przypadkach zagrażających zdrowiu i życiu poszkodowanych. Chętni, również mogli sprawdzić swoje umiejętności „pod okiem” tych, którzy udzielają takiej pomocy na co dzień.

Liczymy na częstsze takie inicjatywy, gdyż przypominają i uczą nas prawidłowych zachowań, a nie obojętności i bezczynności na miejscu wypadków lub innych zdarzeń.

Opracowanie i zdjęcia: Jerzy Dzikowski