Wyjazd programowy na Politechnikę Lubelską

5 listopada uczniowie kl. 1d T o specjalności obrabiarki starowane numerycznie uczestniczyli w pierwszym z cyklu przewidzianych wyjazdów na Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej. Jego celem było zapoznanie z uczelnią oraz z tematyką zajęć, w których uczniowie będą uczestniczyć niebawem.

Tym razem młodzież zwiedziła hamownię, laboratoria: obróbki plastycznej, obrabiarek CNC, układów sterowania silników spalinowych, pracownie: polimerów i spawalniczą, mogła również poznać zasady funkcjonowania skanerów oraz drukarki 3D.

Naszym przewodnikiem był dr inż. Jakub Szabelski, któremu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz wiele cennych informacji. Opiekunami klasy byli Justyna Głowniak i Robert Drumlak.

(Opracowanie: Justyna Głowniak, zdjęcia: dr inż. Jakub Szabelski, Łukasz Płecha kl. 1dT)