WYJAZD NA STRZELNICĘ DO BYCHAWY

W poniedziałek 19.10.2015 klasy mundurowe III aT, II aT, i I aT wraz z opiekunami: p.płk. A. Podhorodeckim, p. H. Chibowską, p. A. Dudkiewicz, p. K. Gołofitem i p. P. Lipińskim wyruszyli na kolejne ćwiczenia strzeleckie. Tym razem zajęcia nie tylko związane były ze strzelaniem. Uczniowie szkolili się również w zakresie walk w terenie, wzajemnej odpowiedzialności za życie kolegów,umiejętności współpracy w grupie.

Dodatkowo, łącząc teorię z praktyką ćwiczyli, jak prawidłowo posługiwać się bronią,dbać o bezpieczeństwo w czasie jej czyszczenia, by nie narażać się  nawet na utratę życia.Jak zawsze ćwiczenia te okazały się interesujące dla uczestników, a także owocne. Nie obyło się bez ogólnej radości (kiedy to jeden z uczestników, zaraz na początku zgubił tak "ważną" pomoc dydaktyczną :-) ,ale też nie zabrakło typowo wojskowych kar za niesubordynację. Wojsko, to wojsko, niektórzy o tym zapominają, niestety. I tak zadowoleni, bo i zajęcia ciekawe i pogoda dopisała, uczniowie powrócili do Kraśnika.

Opracowanie i zdjęcia: Anna Dudkiewicz