Uroczyste ogłoszenie wyników II Powiatowego Konkursu Fotograficznego oraz wystawa zdjęć z projektu: ”Miejsca Pamięci Narodowej Ziemi Kraśnickiej„

W dniu 9 kwietnia 2015 roku o godz. 9.00 miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników II Powiatowego Konkursu Fotograficznego pt. "Miejsca Pamięci Narodowej Ziemi Kraśnickiej" i "Jesień Zima w Powiecie Kraśnickim" oraz wystawa zdjęć z projektu "Miejsca Pamięci Narodowej Ziemi Kraśnickiej".

Organizatorami konkursu było Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz nauczyciele Zespołu Szkół nr3 w Kraśniku.

Celem konkursu było podniesienie aktywności społeczności uczniowskiej w zakresie identyfikowania miejsc pamięci narodowej powiatu kraśnickiego oraz prezentacja ich poprzez fotografię. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych, jak i ponadgimnazjalnych powiatu kraśnickiego.

Każdy uczestnik mógł zgłosić maksymalnie trzy fotografie przedstawiające miejsca pamięci narodowej Ziemi Kraśnickiej oraz fotografie przedstawiające jesień i zimę na terenie powiatu kraśnickiego wraz z opisem miejsca i wskazówkami, jak tam dotrzeć. W konkursie wzięło udział 24 uczniów szkół powiatu kraśnickiego.

Nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku .

Wyniki konkursu:

I miejsce zajęła Oliwia Kuśmierz (Zespół Szkół w Wólce Gościeradowskiej)

Uczennica otrzymała E-czytnik Media K9, album na zdjęcia 10x15/200 oraz ramkę na zdjęcia 15x21.

II miejsce zajął Kamil Sobieszczański (ZSnr3 w Kraśniku) Uczeń A4 Technikum otrzymał kamerę PK oraz album na zdjęcia 10x15/200

III miejsce zajęła Wiktoria Błachnio (Zespół Szkół w Wólce Gościeradowskiej)

Uczennica otrzymała słuchawki TDK MP 100DJ oraz album na zdjęcia 10x15/200

Wyróżnienie otrzymali:

Angelika Chapska (Publiczne Gimnazjum w Stróży)

Rafał Winnicki (ZSnr 2 w Kraśniku)

Jakub Iracki (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kraśniku)

Oliwia Berdys (ZSnr 1 w Kraśniku)

Nagrodami wyróżnienia były kamery internetowe TC102 oraz albumy na zdjęcia 10x15.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnych edycji konkursu. Wszystkie zdjęcia konkursowe można obejrzeć w galerii konkursu na stronie szkoły.

Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie konkursu na terenie szkoły – p. E. Marianska , p. E. Bernacka i p. D.Kudła.

9 kwietnia 2015 to również finał projektu: ”Miejsca Pamięci Narodowej Ziemi Kraśnickiej„ przygotowanego również we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku . W ramach projektu uczniowie wzięli udział w wycieczce po powiecie kraśnickim, sporządzili dokumentację fotograficzną na podstawie której powstały plakaty, broszurki, prezentacja multimedialna oraz tablica z miejscami pamięci narodowej Ziemi Kraśnickiej. Projekt był wspaniałą lekcją historii, patriotyzmu i wychowania obywatelskiego.

Za realizację projektu odpowiedzialne były p. E. Mariańska, p. E. Bernacka, p. W. Szachniewicz.

Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy za współpracę i zachęcamy do dalszej promocji naszego powiatu.

Opracowanie: Elżbieta Bernacka