Konkurs Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja

Powiatowy Konkurs „Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja” odbył się dnia 4 marca 2015 o godz. 9:00 w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. W konkursie wzięło udział piętnastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kraśnickiego. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce dnia 11 marca o godz. 9:00 w świetlicy szkolnej w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Wręczenie dyplomów nastąpiło po obejrzeniu krótkiej prezentacji multimedialnej zabytków Wielkiej Brytanii, Anglii i Niemiec.

Konkurs obejmował zagadnienia dotyczące wiedzy kulturoznawczej Anglii, Niemiec i Rosji. Skierowany był do uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kraśnickiego. Przygotowano go w dwóch wersjach: pierwszej - dla uczniów uczących się j. angielskiego i niemieckiego, drugiej – dla uczniów uczących się j. angielskiego i rosyjskiego. Wyniki Powiatowego Konkursu „Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja”.

Pierwsze miejsce: Patrycja Cieślik, uczennica Zespołu Szkół nr 3

Nagrodą za pierwsze miejsce były: ”Praktyczny przewodnik Moskwa” wyd Pascal, książka ”Wielkie muzea: Muzeum im. Puszkina” wyd. Pascal, pamięć USB Flash Drive 8GB – 1 sztuka i 16 GB -1 sztuka, torba podróżna i fiszki z języka rosyjskiego.

Drugie miejsce: Weronika Żaba, uczennica ZS nr 1 w Kraśniku

Nagrodą za drugie miejsce były: Przewodnik „Austria ” Marco Polo - 1szt Pamięć 16 GB USB Flash Drive – 1 szt Drugie miejsce: Kamil Chyl, uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku

Nagrodą za drugie miejsce były: „Przewodnik The USA” wyd. Oxford plus CD, „Przewodnik ilustrowany Austria"  wyd. Berlitz, pamięć USB Flash Drive 16 GB

Trzecie miejsce: Dariusz Breś, uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Zakrzówku

Nagrodą za trzecie miejsce były: „Przewodnik Berlin” wyd. Marco Polo, pamięć USB Flash Drive 16 GB

Osoby wyróżnione:

1) Konstancja Adamczyk, uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku

Nagroda: Książka „USA” wyd. Oxford

2) Karol Kasperski, uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku

Nagroda: Książka „Berlin” wyd. Dumont

3) Katarzyna Nowak, uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku

Nagroda: „Londyn” wyd. Marco Polo

Wszystkie wyżej wymienione nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, długopisy, breloki i kubki z logiem Starostwa Powiatowego, płytę Jacka Kadisa” Piosenka nienapisana” oraz książkę Wita Szamanka ”Z dziejów gmin i gromad w powiecie kraśnickim”

Organizatorami konkursu na terenie szkoły byli: Ewa Mariańska, Elżbieta Bernacka, Bartosz Pisiak i Joanna Ambrożkiewicz.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy na kolejne edycje.

Opracowała: Elżbieta Bernacka