SEANS POŚWIĘCONY "ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM"

5 marca 2015 uczniowie klas: 2b LO, 2c LO, 1a T i 3a T udali się wraz z opiekunami: p. Justyną Głowniak, p. Markiem Kulpą, p. Pawłem Lipińskim i p. Kacprem Gołofitem do Centrum Kultury i Promocji na seans filmowy, poświęcony "Żołnierzom wyklętym". Uczniowie mieli możliwość przypomnienia historii powstania warszawskiego oraz poznania wielu ciekawych faktów dzięki opowieściom i wspomnieniom uczestników tego ważnego wydarzenia.

Po prezentacji każdego z filmów zebrani mogli porozmawiać z ich reżyserami i dowiedzieć się m. in. tego, jak powstaje takie dzieło "od kuchni": jak zdobywa się materiały, jak wygląda praca montażysty czy jaki budżet obejmuje film.

Bez wątpienia spotkanie to było bardzo ciekawa lekcją historii na temat polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.

(Opracowanie: Justyna Głowniak)