Maleńki Jezu ... zamieszkaj w każdym z nas ...

„A dzisiaj czemu wśród ludzi tyle, łez, jęków, katuszy, Bo nie ma miejsca dla Ciebie w niejednej człowieczej duszy!”

Te słowa kolędy oddają nastrój jaki towarzyszył krótkiej Impresji Wigilijnej, którą uczniowie naszej szkoły odegrali w piątek 19 grudnia. W świecie pełnym konfliktów, egoizmu i pychy nie ma miejsca na dobre i głębokie przeżycie Bożego Narodzenia.

Narodzony Zbawiciel nie znajduje w sercu współczesnego człowieka miejsca dla siebie. Tekst impresji i „… LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ …” wykrzyczane przez jednego z bohaterów przywołują refleksję nad ludzkimi postawami w kontekście Bożego Narodzenia.

Na brawa zasłużyli uczniowie biorący udział w spotkaniu. Wykazali talent aktorski i zaangażowanie w przygotowanie Impresji. Trzeba także podkreślić udział naszych muzyków którzy swoim występem wprowadzili publiczność w nastrój świąt.

Na zakończenie dyrektor Andrzej Ciupak złożył uczniom i nauczycielom życzenia świąteczne.

Opracowanie: Paweł Lipiński, zdjęcia: Anna Wybraniec