POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

Wszystko, co się zaczyna, ma kiedyś swój koniec. Absolwenci Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku, podobnie jak dla inni kraśniccy maturzyści, pożegnanie ze szkołą przeżyli 25 kwietnia 2014 roku. Zapewne gdyby mieli czapki absolwenckie, te fruwałyby pod sufitem szkolnej świetlicy, bo nie ma chyba takiego ucznia, który w takiej chwili nie poczułby ulgi, że ma za sobą kolejny, dla niektórych zapewne ostatni, etap edukacji.

W uroczystości wzięli udział – poza głównymi bohaterami tego dnia – także przedstawiciele władz województwa i powiatu – Starosta Kraśnicki pan Andrzej Maj oraz reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego pan Piotr Janczarek, dyrekcja Zespołu Szkół nr 3, przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Mendyk, zaproszeni rodzice i nauczyciele. W słowach wygłaszanych przemówień znalazły się życzenia, podziękowania, osobiste refleksje i wspomnienia. Maturzyści przekazali też sztandar szkoły swoim młodszym kolegom.

Ci uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, otrzymali nagrody książkowe, a ich rodzice odebrali listy gratulacyjne. Za szczególne zaangażowanie w pracach Samorządu Uczniowskiego, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych i uczestnictwo w przygotowywaniu szkolnych imprez kulturalnych absolwenci zostali wyróżnieni listami pochwalnymi.

Uroczystość zakończyła krótka refleksja dyrektora, który – odwołując się do swoich doświadczeń – zachęcał, żeby nie zrywać kontaktu ze szkołą i zachować zawiązane w niej przyjaźnie.

(Opracowanie: Izabela Mazur, zdjęcia: Izabela Mazur, Maria Miśkiewicz, Marek Solecki)