Finał powiatowego konkursu fotograficznego ”Najpiękniejsze Zakątki Powiatu Kraśnickiego w Obiektywie Młodego Fotografa” i projektu "Znane i Nieznane Zakątki Powiatu Kraśnickiego”

W dniu 24 kwietnia 2014 odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Powiatowego Konkursu Fotograficznego ”Najpiękniejsze Zakątki Powiatu Kraśnickiego w Obiektywie Młodego Fotografa” oraz finał projektu ”Znane i Nieznane Zakątki Powiatu Kraśnickiego”. Organizatorami konkursu było Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz nauczyciele Zespołu Szkół nr3 w Kraśniku.

Celem konkursu było podniesienie aktywności społeczności uczniowskiej w zakresie identyfikowania ciekawych obiektów, miejsc powiatu kraśnickiego oraz ich promocja poprzez fotografię. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych, jak i ponadgimnazjalnych powiatu kraśnickiego.

Każdy uczestnik mógł zgłosić maksymalnie trzy fotografie przedstawiające miejsca ciekawe pod względem przyrodniczym, krajobrazowym lub innym z terenu powiatu kraśnickiego wraz z opisem miejsca i wskazówkami, jak tam dotrzeć. W konkursie wzięło udział 29 uczniów szkół powiatu kraśnickiego. Nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Nagrodą za pierwsze miejsce był aparat fotograficzny Panasonic DMC, etui na aparat, album na zdjęcia oraz płyty zespołu Jacka Kadisa i Pawkina. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymali album na zdjęcia oraz płyty zespołu Jacka Kadisa i Pawkina. Do osób wyróżnionych trafiły pamięć do aparatu 8 GB ADATA SD jak również płyty zespołu Jacka Kadisa lub Pawkina.

Wyniki konkursu:

1 miejsce - Wiktoria Błachnio (ZS w Wólce Gościeradowskiej)

2 miejsce - Magdalena Zielińska (ZS nr 3 w Kraśniku)

3 miejsce - Oliwia Kuśmierz (ZS w Wólce Gościeradowskiej)

- Maciej Piątek ( Publiczne Gimnazjum nr 2 w Kraśniku)

Wyróżnienia otrzymali

Szymon Śliwa (ZS w Wólce Gościeradowskiej)

Julia Kułaga (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kraśniku)

Kamil Sobieszczański (ZS nr 3 w Kraśniku)

Paulina Mozgawa (ZS nr 3 w Kraśniku)

Katarzyna Kowalska (ZS nr 2 w Kraśniku)

Aneta Krawczyń (ZS nr 3 w Kraśniku)

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnych edycji konkursu. Wszystkie zdjęcia konkursowe można obejrzeć w galerii konkursu na stronie szkoły. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie konkursu na terenie szkoły – p. E. Marianska, p. E. Bernacka i p. D.Kudła.

24 kwietnia 2014 to również finał projektu "Znane i Nieznane Zakątki Powiatu Kraśnickiego" przygotowanego również we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w wycieczce po powiecie kraśnickim, sporządzili dokumentację fotograficzną na podstawie której powstały plakaty, broszurki, kalendarze, prezentacja multimedialne oraz pocztówki promujące powiat Kraśniki. Projekt miał na celu promowanie walorów turystyczno-krajobrazowych Ziemi Kraśnickiej.

Za realizację projektu odpowiedzialne były p. E. Mariańska, p. I. Zielińska i E. Bernacka.

Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy za współpracę i zachęcamy do dalszej promocji naszego powiatu.

Opracowanie i zdjęcia: Elżbieta Bernacka