II a T i III a T na strzelnicy w Bychawie

Kolejny etap szkolenia. Kolejny wyjazd na strzelnicę. Powoli „kałach” staje się ulubioną pomocą dydaktyczną uczniów klas mundurowych.

14 kwietnia uczniowie klas III a i II a Technikum Elektrycznego udali się do Bychawy, by na miejscowej strzelnicy ćwiczyć umiejętność posługiwania się karabinkiem szturmowym AK oraz pistoletem CZ.

Stare przysłowie „ćwiczenie czyni mistrza” w tym przypadku sprawdza się w 100%. Nasi uczniowie strzelają coraz celniej i o żadnym z nich nie można powiedzieć że strzelał „Panu Bogu w okno”. Celne strzały, zdyscyplinowanie i umiejętność korygowania błędów świadczy o ich dobrym wyszkoleniu. Potwierdził to zazwyczaj sceptyczny opiekun miejscowej strzelnicy. Uczniowie w pełni zasłużyli na pochwałę prowadzącego szkolenie pułkownika Podhorodeckiego, który w nagrodę przeprowadził dodatkowe zajęcia z zastosowania kamuflażu w terenie zalesionym. Na zakończenie zajęć pan pułkownik złożył swoim podkomendnym życzenia świąteczne, zachęcając do dalszych wysiłków w zdobywaniu wiedzy i umiejętności z zagadnień wojskowych.

Dzięki sprzyjającej pogodzie oraz sprawnemu i co najważniejsze bezpiecznemu przeprowadzeniu zajęć wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do Kraśnika. Wszyscy niecierpliwie oczekują kolejnych etapów szkolenia.

Szkolenie prowadził pułkownik A. Podhorodecki, a opiekę zapewniali pan P. Jarosz i P. Lipiński