OSOBOWOŚCI KLASY 2 c LO

Niniejszym artykułem chcielibyśmy zapoczątkować akcję zatytułowaną „Osobowości klasy 2 c”. Jej celem jest przedstawienie uczniów „Trójki” z innej strony, być może takiej, o której wielu z was nie słyszało. Jest to idealne miejsce i czas na zaprezentowanie ich pasji i zainteresowań.

Jako pierwsze opowiedzą nam o swoim hobby Magdalena vel „Badi” Badura i Patrycja vel „Patuta” Iwańska. Dziewczyny są czołowymi zawodniczkami piłkarskiego klubu sportowego „Stella” – Badi jako bramkarka (numer na koszulce 12) i Patuta na środku pomocy (z numerem 19).

Oto co mówią dziewczyny o swojej przygodzie ze sportem.

„Grę rozpoczęłyśmy w maju 2011 roku. W ubiegłym roku wywalczyłyśmy z drużyną awans do drugiej ligi. To ogromny sukces, który zawdzięczamy zaangażowaniu i cierpliwości naszego trenera oraz naszej determinacji i ciężkiej pracy. Trener potrafi być bardzo wymagający, ale też sprawia, że atmosfera w drużynie jest przyjacielska. Gramy całą drużyną, nie indywidualnie. Porażki ponosimy razem, nie wytykamy błędów poszczególnym zawodniczkom. Mimo że są to przykre momenty, przyjmujemy je z pokorą i traktujemy jako naukę na przyszłość.

Przygotowania do meczów trwają cały rok, to ciężka praca. Treningi odbywają się 2-3 razy w tygodniu i trwają 2,5 godziny. Spotykamy się na orliku, basenie, siłowni i sali gimnastycznej. Podczas przerw w rozgrywkach, czyli w okresie zimowym i wakacyjnym, uczestniczymy w obozach przygotowawczych i rozgrywamy liczne sparingi. Mecz kobiecego futbolu trwa 90 minut, tak jak w drużynach męskich, żadnej taryfy ulgowej!!!

Obecny sezon nie będzie łatwy. Po awansie do drugiej ligi reprezentujemy swój klub na cztery województwa: lubelskie, podkarpackie, małopolskie i świętokrzyskie (tzw. druga liga małopolska). Jeden z meczy wyjazdowych odbędzie się np. w Krakowie. Możemy zapewnić swoich wiernych kibiców, że damy z siebie wszystko.

Trzymajcie kciuki !!!

Magda i Patrycja

Zapomniałyśmy dodać, że w zeszłym roku, w okresie zimowym, nasza drużyna zdobyła I miejsce w turnieju halowym ;)”

A oto co o Magdzie i Patrycji mówią ich koleżanki i koledzy z klasy.

Magda jest:

„Miła i zabawna”

„Pozytywnie zakręcona”

„Zwariowana, pełna entuzjazmu”

„Szczera do bólu ale jest to Jej pozytywna cecha”

„Potrafi każdemu poprawić humor”

„Pomocna, pełna entuzjazmu”

„Nasza bramkarka”

„Utalentowany sportowiec”

„Lubi żartować”

„Używa ciętych ripost”

„Otwarta, szczera, budząca zaufanie”