WYJAZD NA POLITECHNIKĘ LUBELSKĄ

W dniu 20 marca 2014 roku uczniowie klas II c i III c Technikum pod opieką dyr. Henryka Cybulaka, Anny Wybraniec i Roberta Drumlaka uczestniczyli w dniach otwartych Politechniki Lubelskiej. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z szeroką ofertą dydaktyczną,  obejmującą obecnie 17 kierunków oraz z zasadami rekrutacji. Ponadto mieli szansę zetknąć się z zapleczem technicznym Politechniki.

Przyjrzenie się z bliska słynnemu już Auto Klawowi – maszynie przydatnej przy budowie samolotów pasażerskich, możliwość zwiedzenia laboratorium drukowania 3D czy udział w pokazie silnika BMV – m.in. takie „firmowe” atrakcje czekały odwiedzających uczelnię. Już od progu gości witały zmechanizowane niespodzianki nadzorowane przez studenckie koła naukowe, a przedstawiciele poszczególnych wydziałów starali się zainteresować przybyłych gości studiowaniem na Politechnice Lubelskiej. Był to już kolejny wyjazd na tę lubelską uczelnię, z którą nasza szkoła od kilku lat współpracuje.

(Opracowanie i zdjęcia: Anna Wybraniec)