"POLSKO, NIE JESTEŚ JUŻ NIEWOLNICĄ"

Te słowa stały się mottem tegorocznej uroczystości, upamiętniającej kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozpoczęliśmy bardzo patetycznie - od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.

Swą obecnością zaszczycili nas: Krzysztof Babisz - Lubelski Kurator Oświaty, Tomasz Mila - przedstawiciel Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, Andrzej Maj - Starosta Kraśnicki, Jarosław Czerw - Wicestarosta Kraśnicki, Jarosław Stawiarski - I zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik, Artur Bis - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku, Krzysztof Oszust -  zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku, Anna Marcinkowska - Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Kraśniku, Dorota Posyniak - Przewodnicząca Związków Zawodowych NSZZ "Solidarność" nauczycieli, Anna Stolarska - Dyrektor Zespołu Szkół nr 4, Wioletta Skrzyńska - Wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1, Krzysztof Staruch - Dyrektor Zespołu Szkół nr 2, Robert Nowomiejski - Wicedyrektor Zespołu Szkół w Wólce Gościeradowskiej, Zbigniew Wilkołek - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie, Andrzej Miśkiewicz - Dyrektor Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Grzegorz Posyniak - Dyrektor Bursy Szkolnej. Obecni byli również pracownicy oraz młodzież naszej szkoły.

Po okolicznościowych przemówieniach nastąpiła część równie podniosła, a mianowicie wręczenie certyfikatów ukończenia szkolenia wojskowego uczniom trzecich klas mundurowych - 3c i 3d. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim klasom mundurowym, które swą obecnością i godną postawą uświetniły miejskie obchody tak ważnego święta.

Spotkanie zamknęła część artystyczna, przygotowana przez młodzież Zespołu Szkół nr 3 pod kierunkiem Teresy Toporowskiej i Marcina Dyczki.

Cieszymy się, że pamięć o historii naszego kraju jest wciąż żywa i mamy nadzieję, że również kolejnym pokoleniom data 11 listopada będzie się kojarzyć nie tylko z dniem wolnym od zajęć...

Opracowanie: Justyna Głowniak, zdjęcia: Maria Miśkiewicz, Anna Wybraniec