DNI OTWARTE POLITECHNIKI LUBELSKIEJ

Dnia 8.11.2013 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja wyjazdowych Dni Otwartych Politechniki Lubelskiej. Celem spotkań jest ukierunkowanie planów młodzieży i wskazanie możliwości dalszego rozwoju w oparciu o potrzeby rynku pracy. Na Otwarte Dni Politechniki Lubelskiej przybyła nie tylko młodzież klas maturalnych ZS nr 3 ale również innych szkół ponadgimnazjalnych powiatu kraśnickiego.

Politechnikę Lubelską reprezentowali prodziekani: dr hab. inż. Andrzej Wac-Włodarczyk, dr hab. inż Paweł Droździel, dr inż. Aneta Czechowska - Kosacka, dr inż. Marek Miłosz oraz doktorzy, studenci i biuro promocji PL, łącznie prezentowało się 6 wydziałów PL. Niespodzianką były pozdrowienia przesłane w wideokonferencji od rektora uczelni prof. dr hab. inż. Piotr KACEJKO.

Swoją obecnością zaszczycili nas także Starosta Kraśnicki Andrzej Maj, przewodniczący komisji oświatowej Sławomir Ćwikła, władze FŁT Prezes Zarządu Grzegorz Jasiński oraz wiceprezes Jacek Jurak, a także dyrektorzy szkół powiatowych.

Spotkanie przebiegało w atmosferze pracy i humoru, były bowiem konkursy z nagrodami. Należy podkreślić, że uczelnia bardzo poważnie i traktuje nasze spotkania i przygotowuje się do tych spotkań bardzo odpowiedzialnie. Mamy nadzieję na zacieśnienie współpracy w najbliższym czasie, zwłaszcza, że odbyło się zaciszne spotkanie władz uczelni i szkoły w sprawie nawiązania porozumienia o współpracy.

Spotkanie nagrywały nasze media, więc będzie można o nim przeczytać w gazecie kraśnickiej i obejrzeć w TV Kraśnik.

Zdjęcia: Anna Wybraniec