NASZ NAUCZYCIEL MAREK SOLECKI „KRAŚNICZANINEM ROKU 2013”

Miło jest nam zakomunikować, że nauczyciel naszego Zespołu Szkół nr 3 uzyskał honorowy tytuł „Kraśniczanin Roku 2013”. Wyboru co roku dokonuje kapituła konkursowa powoływana przez Burmistrza Miasta Kraśnika, a laureatem można zostać tylko raz na 10 lat. Ten lokalny tytuł przyznawany jest osobie, która wyróżniła się aktywnością społeczną lub zawodową i swoją działalnością przyczyniła się do kształtowania pozytywnego wizerunku Kraśnika.

Tegoroczna rywalizacja była bardzo zacięta i oprócz Marka Soleckiego, zgłoszonymi do tytułu „Kraśniczanina Roku 2013” byli: Aneta Sapuła – absolwentka naszej szkoły, Irena Kałwa, Teresa Poseniak, Ewa Kędra, Tadeusz Wojtak i Krzysztof Wiśliński.

Uroczystość ogłoszenia wyników i nadania tytułu miała miejsce 11 listopada 2013 roku podczas uroczystej Gali organizowanej od wielu lat przez Urząd Miasta Kraśnika w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Statuetkę i sam tytuł wręczył laureatowi Burmistrz Miasta Kraśnika – Mirosław Włodarczyk. Marek Solecki pogratulował na scenie nominacji pozostałym sześciu osobom. Następnie przedstawił swoje rodzinne korzenie, osiągnięcia, pasję, która go pochłania na co dzień. Omówił przedsięwzięcia Kraśnickiego Klubu Kolekcjonerów, którego od 2007 roku jest prezesem. Akcentował również znaczenie dla lokalnej społeczności prowadzonej przez siebie szkolnej Izby Historyczno-Etnograficznej w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku i organizowanych w niej olbrzymich wystaw.

„Moi drodzy, to wielkie przeżycie i fajna sprawa być docenionym za to, co robi się dla miasta” – powiedział tuż po wyborze tegoroczny laureat. Wspomniał także o swoich najbliższych wystawowych planach. Podziękował swojej rodzinie za wyrozumiałość w stosunku do jego społecznej działalności. „Myślę, że taki dzień jak ten wynagrodzi im choć trochę ten czas, kiedy nie ma mnie w domu w związku z moja działalnością”- powiedział na koniec swego wystąpienia.

Gratulujemy naszemu koledze tak zaszczytnego tytułu.

W 2009 roku honorowy tytuł „Kraśniczanin Roku” uzyskał również Aleksander Płatek - twórca i animator kraśnickich zapasów. Tak więc w ZS nr 3 w Kraśniku mamy już dwóch laureatów tak prestiżowego wyróżnienia. Przypominamy również, że w 2010 roku ówczesny Starosta Kraśnicki – Tadeusz Wojtak przyznał Markowi Soleckiemu medal „Za zasługi dla Powiatu Kraśnickiego”.

Zdjęcia - Małgorzata Solecka