WYSTAWA ZABYTKÓW TECHNIKI ZE ZBIORÓW MARKA SOLECKIEGO W TRAKCIE „DNI OTWARTYCH POLITECHNIKI LUBELSKIEJ” W ZS 3

W dniu 8 listopada Marek Solecki zorganizował ze swoich zbiorów kolejną wystawę zabytków techniki w trakcie „Dni Otwartych Politechniki Lubelskiej” w naszej szkole. Na czteropoziomowej ekspozycji można było podziwiać stare stołowe wagi, miedziane syfony i żelazka. Obok, na stolikach zwiedzający mogli się zapoznać z bogatą dokumentacją fotograficzną poprzednich wystaw i różnymi publikacjami Marka Soleckiego.

Wystawę podziwiał również przybyły do Zespołu Szkół nr 3 Starosta Kraśnicki - Andrzej Maj. Obejrzeli ją także pracownicy naukowi Politechniki Lubelskiej oraz zaproszeni wcześniej słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy CKiP w Kraśniku. Dodatkowo zwiedzili oni również szkolną Izbę Historyczno-Etnograficzną z jej bogatymi zbiorami prowadzoną przez Marka Soleckiego. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem ekspozycji.

Zdjęcia: Marek Solecki i Paweł Bieleń