Podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego za rok 2012/2013

W dniu 26 września 2013r w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbyło się podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego za rok 2012/2013. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz powiatu – wicestarosta dr Jarosław Czerw, kuratorium- Krzysztof Paluch i Szkolnego Związku Sportowego -H. Grundszok. Obecni byli przedstawiciele innych szkół, nauczyciele, dyrekcja i młodzież. Nasza szkoła brała udział w zawodach sportowych zgodnie z kalendarzem imprez sportowych PSZS Kraśnik na rok szkolny 2012/2013.

LICEALIADA to rywalizacja sportowa pomiędzy 8 szkołami z powiatu kraśnickiego. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta wzięły udział w każdej konkurencji zdobywając punkty, które decydują o klasyfikacji szkoły. Uczniowie „Trójki” reprezentowali aż 12 dyscyplin sportowych: Liga LA dziewcząt i chłopców, sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców, tenis stołowy indywidualny dziewcząt i chłopców, pływanie sztafety dziewcząt i chłopców, piłka ręczna dziewcząt i chłopców, piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, halowa piłka nożna chłopców, tenis stołowy drużynowo dziewcząt i chłopców, koszykówka dziewcząt i chłopców. Reprezentacje szkoły startowały w 17 imprezach – 100%, odnieśliśmy w sumie 7 zwycięstw. Podsumowując całoroczny wysiłek młodzieży i nauczycieli w sumie zdobyliśmy 104 punkty, co w klasyfikacji generalnej dało nam I miejsce. Tuż za „Trójką” uplasowały się szkoły ZS nr 2 – 95 pkt, ZS nr 1- 91pkt. W klasyfikacji końcowej w rozbiciu na dziewczęta i chłopców Zespół Szkół nr 3 również zajął I miejsca ( dziewczęta ZS nr 3 – 50 pkt, chłopcy ZS nr 3 – 54 pkt). Tuż za nami jest ZS nr 2 dziewczęta – 45 pkt, chłopcy ZS nr 2 – 50 pkt. Wszystkim uczniom, zawodnikom i drużynom dziękujemy za reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów na arenie sportowej.

Nauczycielom wychowania fizycznego gratulujemy i cieszymy się z takiego sukcesu.