Szkolenie z Batalionem Obrony terytorialnej

Anna Wybraniec

W dniu 17.04.2023 r. kadeci klas mundurowych naszej Szkoły mieli możliwość doskonalenia wiedzy i umiejętności pod nadzorem instruktorów 24 Batalionu Piechoty Lekkiej w Kraśniku. Szkolenie obejmowało zagadnienia dotyczące musztry indywidualnej i zespołowej, oraz szkolenie z elementów taktyki działań bojowych.

Udział Żołnierzy BOT stanowi realizację planu współpracy na rok 2023 z 2 Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej w Lublinie.

Składamy serdeczne podziękowania dla por. Pawła Borowskiego, por. Roberta Gizę, st.chor.szt. Marka Trancygera, kpr. Mariusza Matyszka oraz szer. Krystiana Gauszkiewicza za zaangażowanie i profesjonalizm podczas prowadzonych zajęć.

Opracował: Arkadiusz Marek