27- OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

Anna Wybraniec

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W dniach 8 – 9 marca 2023r odbył się etap szkolny27  Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Lublinie. Zakres tematyczny to: List do Hebrajczyków i Księga Powtórzonego Prawa. Do udziału w konkursie w naszej szkole przystąpiło 33 uczniów reprezentujących Technikum i Liceum Ogólnokształcące. Uczniowie w formie pisemnej online rozwiązywali test, sprawdzając znajomość ksiąg Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu.

Zgodnie z regulaminem 5 uczniów, którzy zdobyli najwyższą ilość punktów zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego (wojewódzkiego), który odbędzie się 20.04.2023 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Są to: Cichoń Magdalena kl. 4hT, Sic Martyna kl. 2gT, Daśko Kinga kl. 2b LO, Krok Marlena kl.4hT, Ślusarz Magdalena kl. 1c LO.

SERDECZNIE  GRATULUJEMY !!!

Dziękujemy za zaangażowanie w to Wielkie Dzieło, bo Słowo Boże stanowi ostoję dla każdego, kto się na nie otworzy. Nie jest najważniejsze miejsce jakie się zajmuje w OKWB, lecz to aby Pismo Święte stało się miejscem spotkania z żywym Bogiem.

Katecheci: Lewniewska Elżbieta, Sadowska Grażyna, Kowalska Lilla, Słowik Andrzej

Opracowała: Elżbieta Lewniewska