Szkolenie techniczne firmy KUBALA Producent narzędzi budowlanych

Anna Wybraniec

22.03.2023 r. w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku na warsztatach budowlanych „Harcówka” odbyło się szkolenie dla uczniów klasy I bT i II bT technikum budownictwa (betoniarz–zbrojarz). Do przeprowadzenia szkolenia został zaproszony Pan Dawid Zych instruktor z firmy KUBALA Producent narzędzi budowlanych. Szkolenie zostało podzielone na II etapy. W pierwszej części w energiczny i bardzo ciekawy sposób uczniowie zostali zapoznani z firmą KUBALA oraz asortymentem:

• Pace nierdzewne gładkie
  • Pace nierdzewne gładkie długie
  • Szpachle nierdzewne różnego rodzaju,
  • Szpachle nierdzewne do gładzi
  • Szpachle nierdzewne wielofunkcyjne
  • Wałki do gładzi
  • Szpachle nierdzewne do gładzi
  • Szpachle nierdzewne z bitem
  • Różnego rodzaju kielnie (trójkątne, trapezowe, sztukatorskie, półokrągłe)
  • Mieszadła do zapraw, farb, klejów, wylewek, turbo.

W drugiej części szkolenia uczniowie poznali metody szpachlowania masą konstrukcyjną i finiszową za pomocą narzędzi KUBALA. Mogli spróbować swoich sił w nakładaniu gładzi pacą, wałkiem oraz ściąganie kosą. Było to bardzo cenne doświadczenie, ponieważ młodzież mogła doskonalić swoje umiejętności, samodzielnie pracując narzędziami KUBALA. Co warto podkreślić – młodzi adepci sztuki budowlanej bardzo chętnie próbowali swoich sił w praktyce. Wysoko cenimy współpracę z przedsiębiorstwami budowlanymi i firmami, dlatego serdecznie dziękujemy firmie KUBALA Producent narzędzi budowlanych oraz Panu Dawidowi za przeprowadzenie świetnego szkolenia, zaangażowanie, profesjonalizm i charyzmę w przekazaniu wiedzy uczniom ZS3 w Kraśniku.  W ramach podziękowań nauczyciele ZS3 w składzie:

• Andrzej Szybiński
  • Piotr Suchora
  • Dariusz Młynarski

zaprojektowali i wykonali tabliczkę dla firmy KUBALA, którą przekazaliśmy na ręce Pana Dawida. Biorąc pod uwagę dotychczasową współpracę, mamy nadzieję na jej ciąg dalszy.

Opracowała: Aleksandra Nowosad