KONFERENCJA CHECK IT

Anna Wybraniec

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Czym jest sztuczna inteligencja, jak rozpocząć karierę w IT i jak tworzyć gry komputerowe - to tematy konferencji Check IT🎮 . Miłośnicy nowych technologii - uczniowie ZS3, technikum informatycznego kl. 2iT wraz z wychowawcą Renatą Wieczorek wzięli udział w warsztatach stacjonarnie 💻, które odbyły się 07.03.2023r. w Lublinie w bardzo nowoczesnym budynku LCK- Lubelskie Centrum Konferencyjne .

Uczniowie szkół ponadpodstawowych nie tylko zdobywają wiedzę od doświadczonych przedstawicieli lubelskich firm z branży IT, ale też w specjalnej Strefie Gier mogą zobaczyć pokazy dronów, drukarek 3D, czy robotów 🤖Cykliczna impreza organizowana jest przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, w ścisłej współpracy z uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT, w ramach inicjatywy Lubelska Wyżyna IT. Młodzież naszej szkoły oprócz uczestnictwa w interesujących warsztatach i prelekcjach z dziedziny informatycznej, miała możliwość zapoznać się z ofertą promocyjną lubelskich uczelni, studenckich kół naukowych oraz firm z branży IT. Była to niepowtarzalna okazja, by poznać warunkami rekrutacji na poszczególne uczelnie, porozmawiać ze studentami, wykładowcami. Z kolei od przedstawicieli firm IT nasi uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda ich praca oraz w jaki sposób dołączyć do ich zespołu w przyszłości.

Opracowała: Renata Wieczorek