WYCIECZKA DO ZAKŁADU PATRONACKIEGO "FAMET" S.A. W ANNOPOLU

Anna Wybraniec

W dniu 23 lutego 2023 roku uczniowie klasy IVdT Technikum o specjalnościach: operator obrabiarek cnc oraz obsługa urządzeń  mechatronicznych, uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do zakładu patronackiego firmy „FAMET" S.A. w Annopolu. Uczestnikami wycieczki byli również: dyrektor ZS 3 w Kraśniku Henryk Cybulak, kierownik CKZ Paweł Zapalski oraz Krzysztof Czubiński. Na terenie zakładu zostaliśmy powitani przez  Dyrektora Zakładu nr 5 Pana Roberta Myszaka. Na początku młodzież została podzielona na dwie grupy. Przewodnikami grup po zakładzie byli: Marek Tomczyk oraz Kamil Kontapka.

Uczniowie zostali zapoznani z ogólnymi informacjami na temat Grupy „FAMET” S.A. Kolejnym etapem było zwiedzenie hal produkcyjnych. Uczniowie zostali zapoznani z procesami produkcyjnymi stalowych części i komponentów do elektrowni wiatrowych oraz maszyn budowlanych. Zaprezentowano im nowoczesny park maszynowy z wykorzystaniem obrabiarek cnc, centr obróbczych, tokarki karuzelowej oraz nowoczesnych robotów spawalniczych. Uczniowie mogli zapoznać się również z nowoczesnymi urządzeniami spawalniczymi oraz procesem malowania. Spotkaliśmy wśród kadry pracowniczej absolwentów naszej szkoły, którzy pracują na odpowiedzialnych stanowiskach m.in., jako operatorzy centr obróbczych CNC. Na zakończenie zostało wykonane wspólne zdjęcie przed bramą wejściową do zakładu.

Składamy serdeczne podziękowania dla Dyrektora Zakładu nr 5 „FAMET”S.A. w Annopolu Pana Roberta Myszaka za umożliwienie zwiedzenia zakładu oraz wkład pracy związanej z przygotowaniem i organizacją naszej wycieczki. Również dla pracowników oprowadzających po terenie zakładu za profesjonalną prezentację zakładu oraz szczegółowe informacje związane z procesem produkcyjnym. Jesteśmy przekonani, że dalsza współpraca między naszymi podmiotami będzie się owocnie rozwijać.

Opracowanie i zdjęcia: Krzysztof Czubiński