Projekt „Lekcje z ZUS”

Anna Wybraniec

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie „Lekcje z ZUS”. W tym roku szkolnym wzięli już udział w Olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, a teraz przyszła pora na naukę poprzez grę. Młodzież podczas lekcji podstaw przedsiębiorczości zagrała w grę planszową „Specjalista ZUS”.

Uczniowie wcielili się w pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i wspinali po szczeblach kariery zawodowej. Aby zdobyć kolejne punkty odpowiadali na coraz trudniejsze pytania. Od referenta przez inspektora i starszego inspektora aż po specjalistę – każdy stopień stawiał przed nim nowe wyzwania. Podczas tej gry uczniowie znacznie pogłębiali swoją wiedzę o ubezpieczeniach społecznych.

Opracowała: Monika Dziurda

/szkolny koordynator projektu/