MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL

Anna Wybraniec

8 grudnia 2022roku już po raz trzeci dołączyliśmy do Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Na jeden dzień „akwarium” zamieniło się w centrum dowodzenia ogólnoszkolnym wydarzeniem, w którym wzięła udział niemal połowa uczniów ZS3 w Kraśniku. 25-osobowa grupa wolontariuszy dwoiła się i troiła, by obsłużyć tłum chętnych do udziału w świętowaniu Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Każdy z nich mógł napisać list ( lub listy) w obronie bohaterów tegorocznego Maratonu.

Spieszymy poinformować, że po weryfikacji i sumiennej kontroli zakwalifikowaliśmy do odesłania 676 listów, które trafią do ambasad Rosji, Kuby, Zimbabwe, Iranu i Maroka.

Dziękujemy przede wszystkim naszym wolontariuszom, którzy pracowali pod opieką Małgorzaty Kwiatkowskiej i Izabeli Mazur. Oto lista zaangażowanych w przygotowania i przeprowadzenie akcji:

Agata Michota, Mikołaj Warchoł, Natalia Perczak, Martyna Sic, Julia Kosidło, Kinga Jaśkiewicz, Sandra Banaszek, Mateusz Piekarz i Róża Pastuszko z klasy 2gt;

Izabela Dudek, Kamila Goral, Amelia Duda, Wiktoria Sadowska, Małgorzata Dymek, Aleksandra Traczyk i Jan Pietroń z klasy 4bt;

Leon Swatowski, Mateusz Żywarski, Hubert Ciuba, Adrian Rowka, Dawid Mikos i Wiktor Ciesielski z klasy 3it

Dawid Doliński, Bartosz Łyjak i Paweł Wieczorek z klasy 4ct

Dziękujemy także Dyrekcji, nauczycielom oraz innym pracownikom szkoły, którzy napisali swoje listy w obronie wybranych osób. Dzięki zaangażowaniu i ofiarności Was wszystkich zebraliśmy też do puszek sporą kwotę na opłacenie wysyłki listów.

Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy do współpracy za rok.

Opracowała: Izabela Mazur