XII Powiatowy Turniej Koszykówki Dziewcząt

Anna Wybraniec

XII Powiatowy Turniej Koszykówki Dziewcząt odbył się w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. 07.12.2022r. na Słowackiego zagrały ze sobą dziewczęta szkół ponadpodstawowych: ZS nr 1 z opiekunem Mariuszem Wereskim, ZS nr 2 z Jolantą Łapa oraz gospodynie ZS nr 3 z Piotrem Kozłowskim.

Turniej otworzył Pan Jacek Dubiel – Przewodniczący Rady Powiatu oraz Piotr Kozłowski – nauczyciel „Trójki”.

Dziewczęta grały 4 x 6 minut a mecze sędziowali uczniowie którzy szkolą się na Młodzieżowych Sędziów Sportowych: Mikołaj Koper, Maciej Kania, Karol Szuba.

W tym dniu zwycięstwa i przegrane rozłożyły się po równo dla każdej z ekip. Wszystkie szkoły na koniec miały po tyle samo punktów. Potrzebna była mała tabela i tam najlepiej wypadła reprezentacja ZS nr 2, drugie miejsce dla ZS nr 3 a ostatnie dla ZS nr 1. Dodatkowo w każdej drużynie zostały wyróżnione najlepsze zawodniczki: ZS nr 2 – Klaudia Wąsik, ZS nr 3 – Carmen Schwartz, ZS nr 1 – Adrianna Bucior. Każda zawodniczka oraz drużyna otrzymała puchar oraz pamiątkowe dyplomy.

Głównym fundatorem i organizatorem  Turnieju było Starostwo Powiatowe w Kraśniku wraz z Zespołem Szkół nr 3, Uczniowskim Klubem Sportowym Biało – Czarni Kraśnik a pomysłodawcą całego wydarzenia jest Piotr Kozłowski – nauczyciel wychowania fizycznego.

Opracował: Piotr Kozłowski