Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Anna Wybraniec

Z okazji  Międzynarodowego Dnia Wolontariusza  Szkolne Koło PCK działające w Zespole Szkół Nr 3 w Kraśniku  brało udział w Gali Wolontariusza Polskiego Czerwonego Krzyża,  która odbyło się w 03.12.2022 r. w Centrum Pomocy Humanitarnej w Lublinie. Dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK  pan Maciej Budka podziękował wolontariuszom za czas, jaki poświęcają innym, ogrom serca i wysiłek włożony na rzecz osób potrzebujących.

Nasze szkolne koło PCK brało udział w akcjach humanitarnych, charytatywnych, kwestach i zbiórkach odzieży. Mimo, że działamy od nie dawna nasz praca została zauważona i doceniona. Wszystkim członkom SK PCK dziękujemy za pomoc.

Bez Was nasza organizacja nie mogłaby pracować tak sprawnie, skutecznie i celowo. Wolontariat to nie tylko praca. My wiemy, że wolontariat to wspólnie spędzony czas, nowe znajomości i ogromna dawka energii. Skąd to wiemy Wiemy  właśnie od Was - najlepszych Wolontariuszy w Zespole Szkół nr 3

Zachęcamy  naszą młodzież do bycia wolontariuszem PCK .

Aby zostać wolontariuszem/szką w naszej organizacji należy spełnić kilka warunków:

mieć otwarte serce

mieć otwartość na drugiego człowieka

czuć idee czerwonokrzyską

widzieć sens wspólnych działań

mieć poczucie humoru

Żadne inne warunki nie są dla nas tak istotne abyśmy nie mogli sobie z nimi poradzić. Nasze Koordynatorki Wolontariatu – Wioletta Winnicka i Agnieszka Kurzyna czekają na Ciebie