Projekt "Lekcja o Funduszach Europejskich VII"

Anna Wybraniec

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w projekcie "Lekcja o Funduszach Europejskich VII", którego organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. „Lekcja o Funduszach Europejskich VII” to akcja edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych w Polsce Wschodniej.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Lekcji jest rozwój lokalny. Uczniowie dowiedzą się jak realnie mogą wpływać na zmiany w swoich miejscowościach. Poznają także zagadnienia związane z Funduszami Europejskimi oraz możliwościami ich wykorzystania. Dowiedzą się również o dedykowanym Polsce Wschodniej wsparciu na lata 2021-2027 – programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

W ramach projektu szkoła otrzymała:

- gry planszowe "Projekt Miasto",

- broszury o rozwoju lokalnym,

- broszury o UE,

- upominki dla uczniów, którzy wezmą udział w lekcji, w trakcie której zagrają w grę „Projekt Miasto”.

Otrzymane gry i materiały z pewnością wzbogaciły zasoby pracowni przedsiębiorczości. Będą one wykorzystywane podczas realizacji zajęć z uczniami z podstaw przedsiębiorczości, kształtowania aktywności i kreatywności oraz godzin wychowawczych.

Opracowała: Monika Dziurda

/szkolny koordynator projektu/