Konferencja podsumowująca VII edycję międzyszkolnego konkursu zawodowego ,,ROK PRZED DYPLOMEM”

Konferencja podsumowująca VII międzyszkolny konkurs "Rok przed dyplomem", odbyła się w dniu 5 czerwca 2013r. w gmachu Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej 38A, aula 301, godz.10.00. Organizatorami konkursu byli: Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie, doradcy przedmiotów zawodowych miasta Lublin i Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie.

Natomiast honorowy patronat nad konkursem sprawowali: Marszałek Województwa Lubelskiego; Lubelski Kurator Oświaty; Prezydent Miasta Lublin; Rektor Politechniki Lubelskiej i Polskie Towarzystwo Informatyczne. Do bieżącej edycji konkursu zgłoszono 153 laureatów etapów szkolnych z 16 szkół województwa lubelskiego. Łącznie zgłoszono 36 zespołów z następujących zawodów technicznych: technik informatyk, technik mechanik, technik elektryk, technik elektronik, technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, kucharz oraz technik urządzeń sanitarnych.

Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku był reprezentowany przez uczniów technikum w czterech kierunkach kształcenia. W poszczególnych specjalnościach osiągnęliśmy następujące wyniki:

- technik elektryk: III miejsce Jakub Kołtun – opiekun Marek Kulpa;

- technik informatyk: wyróżnienie Mateusz Ofiara – opiekun Anna Kowalik;

- technik mechanik: wyróżnienia Mariusz Mokosza i Krystian Ponieważ – opiekun Krzysztof Czubiński;

- technik pojazdów samochodowych: wyróżnienie Konrad Jakubczak – opiekun Krzysztof Czubiński.

Wszystkim laureatom konkursu i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

(Opracowanie: Krzysztof Czubiński, zdjęcia: Krzysztof Czubiński, Marek Kulpa, Anna Kowalik)