29 AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

Justyna Głowniak

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W czwartek 29 września, uczniowie naszej szkoły, klasa 2iT wraz z wychowawcą p. Renatą Wieczorek biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy.

„Sprzątanie świata" - akcja międzynarodowa, w której łączy się powszechną manifestację przeciw zaśmiecaniu środowiska z pracą społeczną nad jego oczyszczeniem. Odbywa się co roku we wrześniu, a organizatorem jest fundacja „Nasza Ziemia".

Celem "Sprzątania świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.

Tematem tegorocznej akcji jest "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

POMÓŻMY ZIEMI!

Opracowała: Wieczorek R.