XV Powiatowy Rajd Rowerowy pod hasłem „Uciekaj przed nałogiem”

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dnia 31 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. Agnieszką Kurzyną i p. Damianem Jakóbczykiem wzięli udział w XV Powiatowym Rajdzie Rowerowy pod hasłem „Uciekaj przed nałogiem”.

Wydarzenie to zainicjowane zostało przez Starostę Kraśnickiego Andrzeja Rollę w ramach Światowego Dnia bez Tytoniu oraz ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej ograniczającej zdrowotne następstwa palenia tytoniu w Polsce.

Styl życia wolny od dymu tytoniowego to element kultury i zasad funkcjonowania społeczeństwa. Cel ten może być osiągnięty tylko wtedy, gdy w jego realizację zostaną zaangażowane wszystkie środowiska mające wpływ na kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych: rodzina, szkoła, środowisko nauki, pracy i rozrywki oraz inne grupy społeczne o wysokim prestiżu i silnym oddziaływaniu na resztę społeczeństwa.

Uczestnicy rajdu wyjechali spod Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku. Uczestnikami rajdu byli nauczyciele i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kraśnickiego oraz instytucje koordynujące kampanie. Rajd cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem! W wydarzeniu wzięło udział blisko 80 uczestników.

Trasa: Kraśnik (Zespół Szkół Nr 3) – ul. Makuszyńskiego – Al. Młodości – ul. Graniczna – (grill) – ul. Krasińskiego – droga brukowa na Urzędów – św. Otylia – ul. Wodna (Urzędów) – Mikuszewskie – Rankowskie – Urzędów - Góry – Skorczyce – Popkowice - DPS Popkowice (grill) – Dąbrowa Bór – ul. Urzędowska – Kraśnik (Zespół Szkół Nr 3).

Dla wszystkich uczestników rajdu przygotowano drobne upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszego rajdu za aktywne uczestnictwo i gratulujemy pokonanej trasy!

Opracowała: Agnieszka Kurzyna