Konkurs „Zdrowa i Piękna Mama” rozstrzygnięty!

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

26 maja - tego dnia wszystkie dzieci - zarówno te malutkie, jak i już całkiem dorosłe składają życzenia swoim mamom, dają im kwiaty i prezenty. W Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki w 1923 roku w Krakowie. Dzień ten ustanowiony został po to, aby pamiętano jak ważna jest rola mamy w życiu każdego człowieka.

Już po raz trzynasty został rozstrzygnięty konkurs „Zdrowa i Piękna Mama”, w którym udział wzięły uczennice naszej szkoły: Wiktoria Ligięza i Kinga Piejak z opiekunem Agnieszką Kurzyną.

Konkurs organizowany był przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Miał na celu rozwój edukacji zdrowotnej na temat profilaktyki raka szyjki macicy oraz upowszechnianie korzystania z badań profilaktycznych.

Gratulujemy!

Opracowała: Agnieszka Kurzyna