XV WOJEWÓDZKI KONKURS TURNIEJ WIEDZY O JANIE PAWLE II w KRAŚNIKU.

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Nasi uczniowie uczcili 102 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. XV WOJEWÓDZKI KONKURS TURNIEJ WIEDZY O JANIE PAWLE II w KRAŚNIKU. ,,Jan Paweł II Odnowiciel Ziemi”

W dniu 18 maja 2022 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku odbył się Turniej Papieski.

Celem jego było przede wszystkim przypomnienie i wskazanie dzieciom i młodzieży ponadczasowych oraz uniwersalnych wartości płynących z nauczania Świętego Jana Pawła II oraz stworzenie możliwości zdobycia i pogłębienia wiedzy o Janie Pawle II i Jego nauczaniu.

Patronami Turnieju byli:

1. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik- patronat honorowy.

2. Lubelski Kurator Oświaty i Wychowania Pani Teresa Misiuk.

3. Burmistrz Miasta Kraśnik Pan Wojciech Wilk.

Nasi uczniowie stawili się w dwóch czteroosobowych drużynach reprezentując Liceum Ogólnokształcące i Technikum Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku przygotowanych przez panie katechetki Lillę Kowalską (LO) i Grażynę Sadowską (Technikum). Do turnieju przystąpiło 14 drużyn.

Skład LO:

Klasa 2 h T.

• Łukasz Nagrodzki

• Natalia Sic

• Joanna Resztak

• Weronika Grzymek

Skład Technikum:

Klasa 3 h Technikum:

• Marlena Krok

• Annalena Schwartz

• Wiktoria Gniaź

• Magdalena Cichoń

Z naszymi drużynami przybyli i kibicowali Antoni Pęczek i Jagoda Wośko z klasy 1bT. oraz Gabriela Dzik i Zuzanna Rachoń z 3 b LO, a także Aleksandra Stępień i Roksana Wałow z klasy 3 h T.

Drużyna LO zajęła 3 miejsce, zaś drużyna Technikum 5 miejsce. :) Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Należy dodać, że Turniej odbył się w obecności relikwii św. Jana Pawła II. Na zakończenie wspólnie odśpiewano ulubioną pieśń św. Papieża Polaka ,,Barka”.

Gratulujemy sukcesu drużynie LO i Technikum i zachęcamy do udziału w konkursach. :)

Przygotowała: Grażyna Sadowska.